Warsztaty TTP – Łukasz Huzik

Jest tancerzem i pedagogiem. Urodził się w Łodzi. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella. Pracuje w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z siedzibą w Koszęcinie, gdzie uzyskał miano tancerza – solisty. Występował m.in. w Anglii, Francji, Niemczech, Chinach, Japonii i USA.

W 2011 roku odebrał dyplom Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. W 2015 roku zdobył tytuł magistra z zakresu Pedagogiki Tańca w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Od 2012 roku jest pedagogiem Letniej Szkoły Artystycznej w Koszęcinie. W 2013 roku prowadził lekcje w Tarnogórskim Centrum Kultury z Zespołem „Tess” prowadzonym przez Justynę Michalską. Obecnie jest asystentem kierownika baletu w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Brał udział w licznych projektach takich, jak:

  • VI Międzynarodowym Konkursie Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi (jako tancerz w choreografii Michaiła Zubkova),
  • „Spotkania z muzyką” w Filharmonii Narodowej w Warszawie,
  • „Noc teatrów” w Krakowie,
  • ,,Festiwal Noworoczny NFM” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.