Warsztaty TTP – Iwona Olszowska

Jest tancerką, choreografką, improwizatorką oraz wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi na specjalności somatyka i choreografia. Doświadczenie zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz fakultatywnie na uniwersytetach w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, na warsztatach Śląskiego Teatru Tańca i Centrum Animacji Kultury. Występowała w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Izraelu, Mołdawii, Gruzji, Portugalii, Ukrainie, Austrii, Niemczech oraz w Szwecji.

Uczy tańca współczesnego, świadomości ciała i improwizacji. Współpracuje z Hurtownią Ruchu współtworząc Kurs choreografii scenicznej. Prowadzi warsztaty na Festiwalu Cyrkulacje, Na Bosaka, Kinesfera oraz innych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Rosji, Mołdawii.

Była kierownikiem artystycznym Eksperymentalnego Studia Tańca EST. Przez dwa lata tworzyła Obszar Tańca w Teatrze Barakah. Uczyła w PWST w Krakowie i Warsaw Dance Department. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, Polskiego Teatru Tańca i teatrów dramatycznych. Współtworzy spektakle z Pawłem Koniorem i muzykiem Marcinem Janusem.


Ostatnio opracowała projekt społeczno-artystyczny TransForm Beeing. Była zaangażowana w Projekty Kultura w sieci min, Wirtualne Laboratoria Tańca, Przewodnik Taniec i wykład o BMC, Kino Tańca w KCC, Dotknij Ruchu oraz Ruch w Instytucie Teatralnym, Wirtualny Klub Kulturalny i Wirtualna Scena Tańca AOIA