Tworzenie choreografii z Łukaszem Huzik

Teatr Tańca Pasja podjął współpracę z wybitnym pedagogiem, tancerzem i solistą Zespołu Pieśni i Tańca „Sląsk” im. Stanisława Hadyny.

W ramach tej współpracy nasi instruktorzy brali udział w indywidualnych lekcjach z tańca współczesnego oraz zajęciach z choreografii. Podczas lekcji indywidualnych oraz szeregu warsztatów z całą grupą zaawansowaną powstała choreografia „Rozdroże”.

Łukasz Huzik – absolwent Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku  edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalizacja choreografia i techniki tańca) oraz AHE w Łodzi (specjalizacja pedagogika tańca).
Od 2003 roku pracuje w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, obecnie na stanowisku tancerza solisty. Współpracował z Filharmonią Narodową w projekcie „Spotkania z muzyką”. Wystąpił w projekcie PPC Teatru Tańca DF „Mój Vincent” cz. 3, występował gościnnie w spektaklach Baletu Dworskiego Cracovia Danza, uczestniczył w VI Międzynarodowym Konkursie Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa.
Jest pedagogiem Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie. Udziela lekcji tańca klasycznego w Tarnogórskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty z tańca współczesnego i klasycznego w Cariva Dance Center w Piekarach Śląskich.