To był ciężki dzień, ale ze szczęśliwym zakończeniem.

15 kwietnia 2018r w Katowicach odbył się XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO „POWER DANCE 2018”. Jeszcze przed występami wiedzieliśmy, że w turnieju biorą udział m.in. szkoły taneczne z Kielc, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Warszawy i wielu innych miast w Polsce.

Łącznie w półfinale zaprezentowano ok. 140 choreografii z podziałem na dwa style taneczne w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii w której występowała grupa reprezentacyjna Teatru Tańca Pasja było 26 zespołów. Każdy występ oceniało 4 sędziów m.in. ALEXEY TORGUNAKOV, tancerz Teatru Bolszoj w Rosji i zwycięzca konkursu „International Dance Competition Hellas” 2007. Sędziowie oceniali technikę, choreografię i ogólny wyraz artystyczny w 9-stopniowej skali.
Do finału miały przejść tylko po 4 zespoły z każdej kategorii. Podczas ogłoszenia wyników półfinału, nie mogliśmy uwierzyć, że Teatr Tańca Pasja zakwalifikował się do finału. Na tym nie koniec – w finale Pasja z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. AK w swojej kategorii pokonała WSZYSTKIE szkoły tańca zdobywając I miejsce. W całościowym zestawieniu (bez względu na wiek i kategorie) uzyskaliśmy 105/108 pkt i przegraliśmy tylko 1 punktem ze zdobywcą Grand Prix.