Warsztaty TTP – Jarosław Mysona

Jarosław Mysona – Taniec współczesny – technika pracy z podłogą

Na warsztatach podejmuje zagadnienia związane z podstawowymi elementami i zasadami prawidłowej pracy z podłogą w tańcu współczesnym. Wykorzystuje ćwiczenia i zasady kodyfikujące technikę tańca współczesnego, takie jak ciężar ciała, oddech czy funkcjonalność ruchu. Dodatkowo ważnym elementem moich badań nad ruchem i przełożeniem ich na technikę jest analiza ciała i ruchu pod kątem anatomicznym – struktur mięśniowych, kostnych itp.

Skupiając się na podstawowych funkcjach ruchowych i świadomym wykorzystaniu anatomii własnego ciała jesteśmy w stanie wykroczyć daleko poza granice indywidualnych możliwości ruchu. Czyniąc taniec poszerzonym, przestrzennym, trójwymiarowym, zgodnym z indywidualnym przepływem energii w ciele.

Jarosław Mysona – aktor-tancerz, choreograf, pedagog tańca.

Urodzony w 1994 roku Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Były tancerz Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Klasie tanecznej „A”. Współzałożyciel i aktor-tancerz Vagabond Physical Collective. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium przyznanego za wybitne odciągnięcia w kulturze i sztuce. Stypendysta Kibbutzim Collage of Education Technology and The Arts w Tel-Awiwie w Izraelu. Uczestnik wielu projektów teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

Jako aktor-tancerz przy spektaklach współpracował m.in. z Jackiem Łumińskim, Jerzym Stuhrem, Magdaleną Piekorz, Sylwią Hefczyńską – Lewandowską, Peterem Palacio czy Jakubem Lewandowskim.

Uczestnik projektów badawczych, m.in. 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach.

Laureat 8. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1… Taniec! w Krakowie z autorską choreografią „Stonewall Inn” (I i II nagroda). Finalista Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca. Trzykrotny laureat Fama Festiwal w Świnoujściu.